A Besalú ens preparem per a la festa major, uns dies on les famílies es retrobaran, on la gresca i la disbauxa ens acompanyarà.

Tenim un any més, un programa per a tots els públics, famílies, joves, petits i no tan petits, perquè tots i puguin tenir cabuda. Seguim apostant des de fa un temps per una festa més a l’aire lliure.

Com que sabem que tot i que l’economia ja es va recuperant, per moltes famílies la festa major suposa una despesa important, aquest any es tornaran a obrir les fires el dijous, amb la novetat de què el preu de les atraccions serà 2×1.

En motiu dels 10 anys de l’obertura del Museu de Miniatures a la nostra vila, aquest any hem cregut oportú que el seu fundador, el Sr. Lluís Carreras i Cristòfol, fos el pregoner de la nostra festa major.

Com cada any clourem la Festa Major amb la clàssica tornaboda, un any més amb caràcter solidari, la recaptació es destinarà a Càrites.

Us convido a viure plenament la gran festa de la nostra vila, gaudim-la: molt bona Festa Major!